Babolat Pure Aero Lite 2026 Ρακέτα Τέννις
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 101572
- Αποστολή: 1-3 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Με βάρος 270g, η Babolat Pure Aero Lite επιτρέπει γρήγορο swing και καλύτερο έλεγχο, καθιστώντας την εξαιρετική επιλογή για αρχάριους και μέσου επιπέδου παίκτες, αλλά και juniors που μεταβαίνουν σε ρακέτα ενηλίκων. Το ελαφρύ και αεροδυναμικό πλαίσιο ενισχύει τη γρήγορη επιτάχυνση του κεφαλιού, διευκολύνοντας την παραγωγή σπιν & βάθους στα χτυπήματα.
Η τεχνολογία NF²-Tech με φυσικές ίνες λιναριού μειώνει τους κραδασμούς και βελτιώνει την άνεση, ενώ το FSI Spin & Woofer system αυξάνει την κίνηση των χορδών για μεγαλύτερο spin και καλύτερη επαφή με τη μπάλα.
Ιδανική επιλογή για σύγχρονους baseliners που θέλουν να πιέζουν τον αντίπαλο με βάθος και ένταση.
Τεχνολογίες Babolat Pure Aero
Νέα Αεροδυναμική Σχεδίαση Aeromodular⁴
Η γεωμετρία στη “λαιμό” του ρακέτας είναι πλήρως επανασχεδιασμένη με στόχο τη μείωση της αντίστασης στον αέρα κατά ~6% για πιο γρήγορη επιτάχυνση και μεγαλύτερη ταχύτητα αιώρησης. Το αποτέλεσμα είναι περισσότερα RPM (Rounds Per Minute - μονάδα μέτρησης του σπιν) στη μπάλα και μεγαλύτερο topspin χωρίς επιπλέον προσπάθεια.
Flax 2.0 / NF²-Tech
Οι φυσικές ίνες καννάβης (flax) που ενσωματώνονται στο πλαίσιο και στην λαβή φιλτράρουν τους κραδασμούς και παρέχουν καλύτερη αίσθηση, feedback και άνεση.
FSI Spin Technology
Η τεχνολογία FSI Spin Technology συνδυάζει τα Spin Grommets που επιτρέπουν μεγαλύτερη κίνηση των χορδών και το Woofer System που αυξάνει τον χρόνο επαφής μπάλας-πλέγματος. Το αποτέλεσμα είναι περισσότερο spin και καλύτερη αίσθηση ελέγχου
Η ρακέτα έρχεται εργοστασιακά πλεγμένη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 270 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 302 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,53 cm / 2 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-26 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 270 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 302 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,53 / 2 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-26 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
