Babolat Pure Aero Super Lite 2026 Ρακέτα Τέννις
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 101573
- Αποστολή: 1-3 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Η Babolat Pure Aero Super Lite 2026 είναι η πιο ελαφριά ρακέτα της σειράς Pure Aero, σχεδιασμένη για παίκτες που θέλουν εξαιρετική ευκολία χειρισμού, υψηλό spin και άνετο παιχνίδι. Με βάρος μόλις 255g, προσφέρει γρήγορη επιτάχυνση του κεφαλιού της ρακέτας και είναι ιδανική για νέους αθλητές ή για παίκτες που μεταβαίνουν από junior σε full-size ρακέτα.
Η νέα γενιά Pure Aero διαθέτει βελτιωμένο αεροδυναμικό σχεδιασμό που μειώνει την αντίσταση στον αέρα και επιτρέπει ταχύτερα swings, προσφέροντας ακόμη μεγαλύτερο spin και καλύτερο έλεγχο στα δυνατά χτυπήματα.
Παρά το χαμηλό βάρος της, η κατασκευή από graphite και το εξελιγμένο σύστημα απορρόφησης κραδασμών προσφέρουν άνεση και σταθερότητα, μειώνοντας τους κραδασμούς για πιο ξεκούραστο παιχνίδι.
Τεχνολογίες Babolat Pure Aero
Νέα Αεροδυναμική Σχεδίαση Aeromodular⁴
Η γεωμετρία στη “λαιμό” του ρακέτας είναι πλήρως επανασχεδιασμένη με στόχο τη μείωση της αντίστασης στον αέρα κατά ~6% για πιο γρήγορη επιτάχυνση και μεγαλύτερη ταχύτητα αιώρησης. Το αποτέλεσμα είναι περισσότερα RPM (Rounds Per Minute - μονάδα μέτρησης του σπιν) στη μπάλα και μεγαλύτερο topspin χωρίς επιπλέον προσπάθεια.
Flax 2.0 / NF²-Tech
Οι φυσικές ίνες καννάβης (flax) που ενσωματώνονται στο πλαίσιο και στην λαβή φιλτράρουν τους κραδασμούς και παρέχουν καλύτερη αίσθηση, feedback και άνεση.
FSI Spin Technology
Η τεχνολογία FSI Spin Technology συνδυάζει τα Spin Grommets που επιτρέπουν μεγαλύτερη κίνηση των χορδών και το Woofer System που αυξάνει τον χρόνο επαφής μπάλας-πλέγματος. Το αποτέλεσμα είναι περισσότερο spin και καλύτερη αίσθηση ελέγχου
Η ρακέτα έρχεται εργοστασιακά πλεγμένη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 255 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 302 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,53 cm / 2 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-26 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 255 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 302 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,53 / 2 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-26 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |