Head Boom MP 2026
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 232216
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Η τρίτη γενιά της Head Boom MP προσφέρει εκρητική ταχύτητα από τη βασική γραμμή και ευκολία χειρουργική ακρίβεια πάνω στο φιλέ. Με βάρος 295 γρ και βάρος αιώρησης 316 είναι ιδανική για παίκτες μεσαίου και προχωρημένου επιπέδου, που αναζητούν μία δυνατή αλλά και overall εύκολη στην αιώρηση ρακέτα. Η σειρά Boom έχει ενσωματώσει τη τεχνολογία Auxetic 2 στο σημείο της ένωσης του κεφαλιού με το λαιμό της ρακέτας. Κατά την επαφή με τη μπάλα το Auxetic 2 προσαρμόζει την εσωτερική του δομή και βελτιώνει την ανατροφοδότηση που θέλει ο κάθε παίκτης στα χτυπήματά του.
Η τεχνολογία Graphene 360+ (graphene inside) στο εσωτερικό του σκελετού, προσδίδει σταθερότητα και βελτιώνει τη μεταφορά ενέργειας στη μπάλα.
Τα grommet της σειράς Boom έχουν την τεχνολογία Power Grommets με μεγαλύτερη διάμετρο, που επιτρέπουν μεγαλύτερη κίνηση των χορδών για περισσότερη δύναμη και spin. Επίσης, η απόσταση μεταξύ των χορδών είναι σχεδιασμένη (Uni Pattern) ώστε να παρέχει τη μέγιστη δυνατή ανοχή ακόμα και σε off center χτυπήματα.
Το χαμηλό stiffness του σκελετού κάνει τη ρακέτα κατάλληλη ακόμα και για παίκτες με τραυματισμούς ενώ το χαμηλό βάρος αιώρησης προσφέρει απόλυτη άνεση και ευκολία στο χ΄τυπημα.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 295 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 316 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 32,49 cm / 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης & Γραφένιο 360+ |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 295 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 316 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 32,49 cm / 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης & Γραφένιο 360+ |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
