Luxilon Savvage 16/1,27mm White
-19 %
Luxilon Savvage 16/1,27mm White
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WRZ994400
13.00€
16.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 13.00€
Featuring a hexagonal cross section, Savage 127 provides excellent ball rotation for hard hitters wanting extreme topspin - recommended for baseliners seeking a combination of accelerated pace and spin. This string's Liquid Crystalline Polymer composition generates another degree of feel for the ball.
Features:
Unique hexagonal shape creates massive spin potential
Designed for players who want to hit heavy, spin-loaded shots
Proprietary Liquid Crystalline Polymer composition
Multi-mono technology for added performance and comfort
Each set individually numbered for quality assurance
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ | |
| Energy return % | 84 |
| Stiffness (Lb/In) | 234 |
| Διατομή | 1.27mm |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Πολυγωνικό |
| Χρώμα | Λευκό |
| Spin | 3.4 |
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 84 |
| Stiffness (Lb/In) | 234 |
| Διατομή | 1.27 |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Πολυγωνικό |
| Χρώμα | Λευκό |
| Spin | 3.4 |