Tecnifibre Fire 300 Ρακέτα Τέννις
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14FIR3006
Διαθέσιμες Επιλογές
Αναβάθμισε το παιχνίδι σου με τη Tecnifibre Fire 300, μια ρακέτα που έχει σχεδιαστεί για να προσφέρει την τέλεια ισορροπία ανάμεσα σε δύναμη, άνεση και έλεγχο. Ιδανική για παίκτες που θέλουν να παίξουν επιθετικά χωρίς να χάνουν την αίσθηση σε κάθε χτύπημα, αποτελεί μια αξιόπιστη επιλογή για σύγχρονο tennis υψηλών απαιτήσεων.
Η κατασκευή της από υψηλής ποιότητας graphite εξασφαλίζει αντοχή και σταθερότητα, ενώ το βάρος των 300g επιτρέπει δυναμικά swings με ακρίβεια. Το ανοιχτό πλέγμα χορδών (16x19) ενισχύει το spin, δίνοντάς σου μεγαλύτερο έλεγχο στις περιστροφές και πιο αποτελεσματικά χτυπήματα από τη baseline.
Η Tecnifibre Fire 300 ξεχωρίζει για την άνεση που προσφέρει στο παιχνίδι, μειώνοντας τους κραδασμούς και προστατεύοντας το χέρι, ακόμα και σε έντονες προπονήσεις ή αγώνες. Παράλληλα, ο σχεδιασμός της βοηθά στη γρήγορη επιτάχυνση της ρακέτας, κάνοντας κάθε κίνηση πιο φυσική και ξεκούραστη.
Με μοντέρνο design και αγωνιστικό χαρακτήρα, είναι η ιδανική επιλογή για παίκτες μεσαίου και προχωρημένου επιπέδου που θέλουν να κυριαρχήσουν στο court με δύναμη και αυτοπεποίθηση.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
Τεχνολογίες Tecnifibre Fire 300
X-Damp Technology
Ένα καινοτόμο σύστημα απορρόφησης κραδασμών που τοποθετείται στη λαβή της ρακέτας. Συγκεκριμένα ένα μεταλλικό στοιχείο μέσα σε ελαστομερές υλικό κινείται αντίθετα από τους κραδασμούς κατά την επαφή με την μπάλα, μειώνοντάς τους έως και 36% και προσφέροντας λιγότερη καταπόνηση στο χέρι, μεγαλύτερη άνεση στο παιχνίδι και καλύτερη αίσθηση σε κάθε χτύπημα.
Reinforced Frame Design
Το πιο “τετραγωνισμένο” προφίλ στο σκελετό της ρακέτας αυξάνει τον έλεγχο χωρίς να χάνεται η εκρηκτικότητα στα χτυπήματα. Το αποτέλεσμα είναι πιο σταθερά χτυπήματα και βελτιωμένος έλεγχος της δύναμης.
Optimized Aerodynamics
Η σειρά Fire διαθέτει πιο λεπτό και βελτιστοποιημένο προφίλ, που βοηθά τη ρακέτα να κινείται πιο γρήγορα στον αέρα, προσφέροντας:
- Ταχύτερο swing
- Περισσότερη επιτάχυνση
- Καλύτερο spin και αντίδραση
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 gr |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,02 cm / 4 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24,5mm / 25mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 69 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,02 cm / 4 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24,5mm / 25mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 69 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |