Tecnifibre TF40 16x19 (315g)
-11 %
Tecnifibre TF40 16x19 (315g)
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14TF441562
239.00€
269.90€
Χωρίς ΦΠΑ: 239.00€
Διαθέσιμες Επιλογές
Η ρακέτα τένις Tecnifibre TF40 315 16x19 είναι σχεδιασμένη για παίκτες υψηλού επιπέδου που αναζητούν μέγιστο έλεγχο και άνεση στο παιχνίδι τους. Με βάρος 315 γραμμάρια, προσφέρει εξαιρετική σταθερότητα και ισχύ, ενώ ταυτόχρονα η ισορροπία στα 31,98 εκ προσφέρει μοναδική ευκινησία στην αιώρηση. Το μέγεθος κεφαλής 630 cm² παρέχει μεγαλύτερο έλεγχο, ενώ το μοτίβο χορδών 16x19, το οποίο είναι πιο πυκνό στο κέντρο, ενισχύει το spin και περιορίζει τη φθορά των χορδών.
Τεχνολογίες της σειράς Tecnifibre TF-40
- RS Section: Ένα καινοτόμο πενταγωνικό σχήμα πλαισίου που συνδυάζει τη σταθερότητα με την ελαστικότητα, προσφέροντας βέλτιστη ισορροπία ανάμεσα στον έλεγχο και την αίσθηση.
- Xtense BG: Ενισχυμένα γκρομέτ (grommets) που επιτρέπουν μεγαλύτερη ελαστικότητα στις χορδές, αυξάνοντας τη διάρκεια επαφής με την μπάλα για καλύτερο έλεγχο και spin.
- Foam Inside: Εσωτερική αφρώδης γέμιση στο πλαίσιο της ρακέτας, που βελτιώνει τη σταθερότητα και μειώνει τους κραδασμούς, προσφέροντας εξαιρετική αίσθηση.
- Dynacore XTC: Ειδική σύνθεση ινών άνθρακα που βελτιώνει την άνεση στο χτύπημα, προσφέροντας πιο ομοιόμορφη κατανομή της δύναμης και μειωμένες δονήσεις.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 315 gr |
| Βάρος αιώρησης | 319 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 8 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 63 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 315 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 319 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 8 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 63 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
