Tecnifibre TF40 18x20 (315g)
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14TF43158
Διαθέσιμες Επιλογές
Γιορτάζοντας τα 40 έτη από την ίδρυσή της η Γαλλική εταιρία βγάζει στη κυκλοφορία την πιο εντυπωσιακή ρακέτα της. Η Tecnifibre TF40 (315gr) είναι κατάλληλη για προχωρημένους αθλητές που αναζητούν ένα συνδυασμό ελέγχου και αίσθησης, αλλά και δυνατά χτυπήματα με βάθος λόγω του μεγάλου βάρους αιώρησης. H πυκνή πλέξη 18x20 προσφέρει χειρουργική ακρίβεια στα χτυπήματά σας, ενώ η ισορροπία της (7 points HL) της καθιστά αρκετά ευκίνητη.
Σε συνεργασία με τη Lacoste, η Tecnifibre εισάγει μια νέα τεχνολογία που δίνει στην παραδοσιακή τους γραμμή TFight λίγο περισσότερη άνεση. Το Xtreme Touch Construction (XTC) είναι μια εξέλιξη του κλασικού 3Κ carbon που συνδυάζει την αντοχή των ινών γραφίτη με την ελαστικότητα των ινών αλουμινίου και πολυεστέρα. Αυτή η συγκεκριμένη δομή ύφανσης, της επιτρέπει να κατανέμει τις δονήσεις ομοιόμορφα προς όλες τις κατευθύνσεις. Επίσης, για να αυξήσει την άνεση έρχεται με το σύστημα Xtense BG grommet, το οποίο βοηθά τις χορδές να απορροφούν τους κραδασμούς σε κάθε χτύπημα.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 315 gr |
| Βάρος αιώρησης | 315 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x20 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 315 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 315 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x20 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
