Volkl Cyclone 17/1,25mm Orange Reel
-19 %
Volkl Cyclone 17/1,25mm Orange Reel
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: V24034
145.00€
180.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 145.00€
Volkl Cyclone is a gear shaped string which enhances spin but does not compromise ball speed, control and durability. This is a high quality co-polymer string. Great value and good choice for those who like to hit heavy spin.
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 84 |
| Stiffness (Lb/In) | 191 |
| Διατομή | 1.25mm |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 200m |
| Σχήμα | Πολυγωνικό |
| Χρώμα | Πορτοκαλί |
| Spin | 5.8 |
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 84 |
| Stiffness (Lb/In) | 191 |
| Διατομή | 1.25 |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 200m |
| Σχήμα | Πολυγωνικό |
| Χρώμα | Πορτοκαλί |
| Spin | 5.8 |