Wilson Clash 100 Pro V.3
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WR172711U
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Wilson Clash 100 Pro V.3 διατηρεί τα βασικά στοιχεία της σειράς Clash συνδυάζοντας την απόλυτη ελαστικότητα με την σταθερότητα στα χτυπήματα. Η Wilson Clash Pro 100 είναι ιδανική για τους πιο επιθετικούς παίκτες. Με ισορροπία στα 31,98cm / 7 pts HL και βάρος αιώρησης στα 327 η έκδοση 100 Pro προσφέρει εκρηκτική επιτάχυνση από τη βασική γραμμή και γρήγορες αντιδράσεις στα volleys, αλλά ταυτόχρονα το χαμηλό stiffness της ρακέτας την καθιστά ιδανικά για παίκτες με προβλήματα τραυματισμών στο χέρι.
Η σειρά Clash V3 πρωτοπορεί με την νέα τεχνολογία SI3D™. Το SI3D™ προσαρμόζει την κάμψη της ρακέτας σε τρία επίπεδα – οριζόντια, κάθετα και στρεπτικά εξασφαλίζοντας βελτιωμένη ισορροπία δύναμης, ελέγχου και σπιν.
Hit stabilizer: Νέα τεχνολογία που αυξάνει τη σταθερότητα του πλαισίου, βοηθώντας στη διατήρηση του ελέγχου ακόμα και σε εκτός κέντρου χτυπήματα.
Τεχνολογία FORTYFIVE°: Οι ίνες γραφίτη τοποθετούνται υπό γωνία 45° στο πλαίσιο της ρακέτας, επιτρέποντας στο πλαίσιο να λυγίζει φυσικά σε διαφορετικές κατευθύνσεις, αυξάνοντας την ευελιξία και την άνεση.
Τεχνολογία Click & Go: Εύκολη και γρήγορη αντικατάσταση των grommets της ρακέτας.
Η ρακέτα διατίθεται άπλεκτη
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 gr |
| Βάρος αιώρησης | 327 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24,5mm / 24,5mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 57 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x20 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 327 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24,5mm / 24,5mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 57 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x20 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
