Wilson RF 01 Pro Laver Cup Ρακέτα Τέννις
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WR166121
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
H Wilson RF 01 τώρα και στη συλλεκτική έκδοση Laver Cup με μοναδική εμφάνιση που θα μαγνητίσει τα βλέμματα.
Η νέα Wilson RF 01 Pro είναι μία ρακέτα τέννις σχεδιασμένη από τον Roger Federer και αντικατροπτρίζει τις γνώσεις και την εμπειρία του όλα αυτά τα χρόνια. Έχει βάρος 320 γρ, εμβαδό κεγαλής 98 in² σκληρότηρα σκελετού στα 67 RA αλλά και παχύτερο και πιο αεροδυναμικό σκελετό σε σχέση με το προκάτοχό του (Pro Staff 97). To αποτέλεσμα είναι είναι ένα πιο εκρηκτικό "όπλο" που ταιριάζει καλύτερα στη ταχύτητα, τις επιστροφές και το pop του σύγχρονου τρόπου παιχνιδιού. Είναι ιδανική για παίκτες προχωρημένου και αγωνιστικού επιπέδου.
Η βασική νέα τεχνολογία της σειράς RF 01 είναι η τεχνολογία SABR που προσφέρει ευελιξία στην απόδοση, επιτρέποντας την ταχύτητα, το σπιν και τις αλλαγές κατεύθυνσης - χαρακτηριστικά που είναι κλειδιά στο στυλ παιχνιδιού του Federer.
Η τεχνολογία Glide Guard στα grommets της ρακέτας βελτιώνει την ευελιξία και μειώνει την αεροδυναμική αντίσταση, αυξάνοντας την ταχύτητα της κεφαλής της ρακέτας.
Η τεχνολογία Braid 45 με τις διπλά πλεγμένες ίνες γραφίτη σε γωνία 45 μοιρών προσφέρει κορυφαία σταθερότητα και αίσθηση κατά την επαφή με τη μπάλα.| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 320 gr |
| Βάρος αιώρησης | 331 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,5 cm/ 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 εκ |
| Πλάτος | 23,2mm / 23mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 67 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Carbon +Carbon Braid |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 320 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 331 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,5 cm/ 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 23,2mm / 23mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 67 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Carbon +Carbon Braid |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |