Wilson Ultra 100L V 5.0 280γρ
-24 %
Wilson Ultra 100L V 5.0 280γρ
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WR178911U
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
179.00€
235.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 179.00€
Διαθέσιμες Επιλογές
Η Wilson Ultra 100L V 5.0 είναι ιδανική για όσους αναζητούν τα χαρακτηριστικά της έκδοσης Ultra 100, αλλά σε μία λίγο ελαφρύτερη ρακέτα. Συνδυάζει την ισχύ και την ευχρηστία σε μια ελαφριά και μοντέρνα ρακέτα, ιδανική για ανερχόμενους παίκτες που επιθυμούν να εξελίξουν το παιχνίδι τους με άνεση και στυλ.
Είναι ιδανική για:
- Παίκτες με μεσαία έως γρήγορη ταχύτητα χτυπήματος
- Ανερχόμενους παίκτες που επιθυμούν να εξελίξουν το παιχνίδι τους
- Παίκτες που επιθυμούν εύκολη πρόσβαση σε δύναμη και σπιν
Η Ultra 100L V 5.0, διαθέτει εντυπωσιακή με διχρωμία μπλε/μαύρου για μοναδική εμφάνιση στο court.
Τεχνολογίες Wilson Ultra 100L V5
- FortaFeel: Ενσωματωμένο σύστημα μείωσης κραδασμών για καλύτερη αίσθηση και άνεση κατά την επαφή με την μπάλα.
- Τεχνολογία Fortyfive: Είναι μια κατοχυρωμένη τεχνολογία της Wilson, η οποία αναφέρεται στον τρόπο στρώσης των ινών άνθρακα (carbon fiber) μέσα στο πλαίσιο της ρακέτας. Αντί να τοποθετούνται οριζόντια ή κάθετα, οι ίνες τοποθετούνται υπό γωνία 45 μοιρών, γεγονός που επιτρέπει στο πλαίσιο να "λυγίζει" πιο φυσικά και δυναμικά κατά την επαφή με την μπάλα.
- Τεχνολογία SI3D (Structural Integration 3D): Είναι μια τεχνολογία κατασκευής πλαισίου που επιτρέπει στο σώμα της ρακέτας να λυγίζει δυναμικά και τρισδιάστατα (σε 3 άξονες: κάθετο, οριζόντιο και διαγώνιο), προσφέροντας βελτιωμένο feel, αυξημένο έλεγχο και καλύτερη προσαρμογή στο στυλ του παίκτη.
- Sweet Spot Channel: Έντονη εγκοπή στο εσωτερικό της κεφαλής για μεγαλύτερο sweet spot και βελτιωμένη ισχύ.
- Crush Zone Grommets: Συμπιέζονται κατά την επαφή για μεγαλύτερο χρόνο επαφής και άνεση.
- Parallel Drilling: Ευθυγραμμισμένες οπές για σταθερότερο πλέγμα και αυξημένο forgiveness.
Η ρακέτα διατίθεται άπλεκτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 280 gr |
| Βάρος αιώρησης | 310 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 32,99 cm / 4 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24mm / 26,5mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 280 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 310 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 32,99 cm / 4 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24mm / 26,5mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
