Yonex VCore 98 (305 γρ) Sand Beige
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 07VC98YX
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νεά Yonex VCore 98 305 γρ διαθέτει νέα χρωματική παραλλαγή Sand Beige και έχει σχεδιαστεί για να προσφέρει τέλεια ισορροπία μεταξύ κομψότητας και απόδοσης. Είναι ιδανική για παίκτες ενδιάμεσου και προχωρημένου επιπέδου που αναζητούν μία ρακέτα με άφθονο spin και ευελιξία. Το μικρότερο εμβαδό κεφαλής 98 in² σε συνδυασμό με το προφίλ του σκελετού 23/23/21 mm προσφέρει περισσότερο έλεγχο από την VCore 100.
Για το νέο μοντέλο VCore 98 η Yonex επανασχεδιάζει τη γεωμετρία του σκελετού αλλά διατηρεί την ταχύτητα, το spin και την ευκολία στην αιώρηση της προηγούμενης γενιάς. Το λεπτότερο πάχος του σκελετού και η διευρημένη επιφάνεια του άνω τμήματος της κεφαλής προσφέρουν πιο σταθερή, ισχυρή και φιλική εμπειρία χτυπήματος.
Isometric: <>Ισομετρικό πλαίσιο για βελτιστοποίηση του "ευχάριστου σημείου" και συνεπώς, της ανοχής και της δύναμης της ρακέτας.
2G-Namd Flex Force: Τεχνολογία που τροποποιεί τη δομή του γραφίτη στη ρακέτα για μεγαλύτερη ευελιξία και ταχύτερη επιστροφή με περισσότερο σπιν.
Aero Trench: Μείωση του μεγέθους της κεφαλής στο πάνω μέρος της ρακέτας για βελτίωση της διείσδυσης του αέρα και του σπιν.
Silicone Oil Infused Grommets: Νέα σιλικόνη που χρησιμοποιείται στα grommets για να βελτιώσει την ευελιξία τους για περισσότερο στύψιμο και συγχώρεση.
Τεχνολογία Aero Fin: Προσφέρει βελτιωμένη αεροδυναμική για πιο γρήγορη ταχύτητα στην αιώρηση.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 32.49 cm / 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 62 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 32.49 cm / 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 62 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |