Head Speed MP L 2026
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 232026
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Η HEAD Speed MP L 2026 είναι η ιδανική ρακέτα για παίκτες που θέλουν να ανεβάσουν επίπεδο, απολαμβάνοντας εύκολο χειρισμό, γρήγορο swing και σταθερή απόδοση σε κάθε χτύπημα. Με ελαφρύ πλαίσιο και άριστα ζυγισμένο σχεδιασμό, προσφέρει αυτοπεποίθηση τόσο από τη βασική γραμμή όσο και στο φιλέ.
Το 100άρι κεφάλι εξασφαλίζει μεγάλο sweet spot, συγχωρώντας τα ατελή χτυπήματα, ενώ το string pattern 16×19 επιτρέπει παραγωγή spin χωρίς απώλεια ελέγχου. Η προηγμένη κατασκευή της Head προσφέρει καθαρή αίσθηση επαφής με την μπάλα, μειώνοντας τους κραδασμούς και αυξάνοντας τη σταθερότητα στο impact.
Η Speed MP L 2026 ξεχωρίζει για την ευκολία επιτάχυνσης, κάνοντας το παιχνίδι πιο ξεκούραστο και αποδοτικό. Ιδανική επιλογή για μεσαίου επιπέδου παίκτες αλλά και για προχωρημένους juniors που περνούν σε πιο απαιτητικό εξοπλισμό.
Με σύγχρονο, δυναμικό design και απόδοση που καλύπτει όλο το γήπεδο, η HEAD Speed MP L 2026 είναι η ρακέτα που σε βοηθά να παίζεις πιο γρήγορα, πιο σταθερά και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση.
Στη νέα σειρά Head Speed 2026 πρωτοεμφανίζεται η καινοτόμος τεχνολογία υλικού Hy-Bor που ενσωματώνει πλέγμα ινών βορίου (boron) με carbon για να βελτιώσει συνολικά την απόδοση της ρακέτας.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
Τεχνολογίες σειράς Head Speed
- Hy-Bor: Το Hy-Bor αποτελεί ένα υβρίδιο ανθρακονημάτων με ίνες βορίου, υλικό εμπνευσμένο από την αεροδιαστημική βιομηχανία. Οι ίνα βορίου είναι εξαιρετικές στο να αντέχουν συμπιεστικές δυνάμεις, ενώ οι ίνες carbon διαχειρίζονται καλύτερα τις τάσεις. Η έξυπνη χρήση τους προσφέρει σταθερότητα και σφιχτή αίσθηση κατά την επαφή με την μπάλα. Η ενσωμάτωση της τεχνολογίας Hy-Bor στο στέλεχος (shaft) της ρακέτας προσφέρει καλύτερο έλεγχο της μπάλας, ειδικά σε δυνατά χτυπήματα και σταθερή συμπεριφορά ακόμη και όταν η μπάλα δεν «πιάνει» ιδανικά το sweet spot.
- Auxetic 2.0: Η εξελιγμένη δομή Auxetic προσαρμόζεται δυναμικά στη δύναμη του χτυπήματος, προσφέροντας καλύτερη αίσθηση επαφής και μεγαλύτερη ακρίβεια. Όσο πιο δυνατό το χτύπημα, τόσο πιο σταθερή και ελεγχόμενη γίνεται η απόκριση της ρακέτας.
- Graphene Inside: Το Graphene είναι στρατηγικά τοποθετημένο στον σκελετό για βέλτιστη κατανομή βάρους. Αυξάνει τη σταθερότητα και τη δύναμη, χωρίς να επηρεάζει την ευελιξία, χαρίζοντας πιο γεμάτο και σίγουρο χτύπημα.
- Directional Drilling: Οι οπές του σκελετού είναι τοποθετημένες με τέτοιο τρόπο ώστε να αυξάνεται το sweet spot και να βελτιώνεται η ανοχή στα χτυπήματα εκτός κέντρου, προσφέροντας πιο σταθερό αποτέλεσμα σε κάθε επαφή.
- Power Grommets: Τα ειδικά grommets επιτρέπουν μεγαλύτερη ελευθερία κίνησης των χορδών, αυξάνοντας την επιστροφή ενέργειας και την ταχύτητα της μπάλας, ειδικά στα δυνατά χτυπήματα.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 285 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 316 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,48 cm / 3 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Auxetic 2/Graphene Inside/Boron/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 285 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 316 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,48 cm / 3 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης & Γραφένιο 360+ |
