Head Speed Pro 2026
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 232006
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νεά Head Speed Pro 2026 είναι η ρακ΄έτα επιλογής του Jannik Sinner και απευθύνεται σε παίκτες που θέλουν να ορίζουν τον ρυθμό του πόντου, να πιέζουν από το baseline και να νιώθουν απόλυτη σύνδεση με την μπάλα σε κάθε επαφή.
Ο συνδυασμός του πυκνού πλέγματος 18×20 και της άριστης κατανομής βάρους προσφέρει υποδειγματικό έλεγχο, σταθερότητα και προβλέψιμη συμπεριφορά ακόμα και στα πιο δυνατά χτυπήματα. Η ρακέτα παραμένει γρήγορη στο swing, χωρίς να χάνει σε αίσθηση ή ακρίβεια, επιτρέποντας στον παίκτη να επιτεθεί με σιγουριά και καθαρή τεχνική.
Η αίσθηση είναι συμπαγής και άμεση, με εξαιρετική πληροφόρηση στο χέρι, κάτι που εκτιμούν ιδιαίτερα οι παίκτες προχωρημένου και αγωνιστικού επιπέδου. Στο φιλέ είναι σταθερή και αξιόπιστη, ενώ στο σερβίς ανταμείβει τη σωστή τεχνική με ακρίβεια και βάθος.
Στη νέα σειρά Head Speed 2026 πρωτοεμφανίζεται η καινοτόμος τεχνολογία υλικού Hy-Bor που ενσωματώνει πλέγμα ινών βορίου (boron) με carbon για να βελτιώσει συνολικά την απόδοση της ρακέτας.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
Τεχνολογίες σειράς Head Speed
- Hy-Bor: Το Hy-Bor αποτελεί ένα υβρίδιο ανθρακονημάτων με ίνες βορίου, υλικό εμπνευσμένο από την αεροδιαστημική βιομηχανία. Οι ίνα βορίου είναι εξαιρετικές στο να αντέχουν συμπιεστικές δυνάμεις, ενώ οι ίνες carbon διαχειρίζονται καλύτερα τις τάσεις. Η έξυπνη χρήση τους προσφέρει σταθερότητα και σφιχτή αίσθηση κατά την επαφή με την μπάλα. Η ενσωμάτωση της τεχνολογίας Hy-Bor στο στέλεχος (shaft) της ρακέτας προσφέρει καλύτερο έλεγχο της μπάλας, ειδικά σε δυνατά χτυπήματα και σταθερή συμπεριφορά ακόμη και όταν η μπάλα δεν «πιάνει» ιδανικά το sweet spot.
- Auxetic 2.0: Η εξελιγμένη δομή Auxetic προσαρμόζεται δυναμικά στη δύναμη του χτυπήματος, προσφέροντας καλύτερη αίσθηση επαφής και μεγαλύτερη ακρίβεια. Όσο πιο δυνατό το χτύπημα, τόσο πιο σταθερή και ελεγχόμενη γίνεται η απόκριση της ρακέτας.
- Graphene Inside: Το Graphene είναι στρατηγικά τοποθετημένο στον σκελετό για βέλτιστη κατανομή βάρους. Αυξάνει τη σταθερότητα και τη δύναμη, χωρίς να επηρεάζει την ευελιξία, χαρίζοντας πιο γεμάτο και σίγουρο χτύπημα.
- Directional Drilling: Οι οπές του σκελετού είναι τοποθετημένες με τέτοιο τρόπο ώστε να αυξάνεται το sweet spot και να βελτιώνεται η ανοχή στα χτυπήματα εκτός κέντρου, προσφέροντας πιο σταθερό αποτέλεσμα σε κάθε επαφή.
- Power Grommets: Τα ειδικά grommets επιτρέπουν μεγαλύτερη ελευθερία κίνησης των χορδών, αυξάνοντας την επιστροφή ενέργειας και την ταχύτητα της μπάλας, ειδικά στα δυνατά χτυπήματα.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 328 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x20 |
| Υλικό κατασκευής | Auxetic 2/Graphene Inside/Boron/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 328 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,02 cm / 4 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x20 |
| Υλικό κατασκευής | Auxetic 2/Graphene Inside/Boron/Graphite |
