Luxilon Original 16/1,30mm
-0 %
Luxilon Original 16/1,30mm
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WRZ996200
17.00€
17.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 17.00€
The first of Luxilon's epic Big Banger line, Original 130 features a poly-ether-ether blend that delivers supreme durability, providing optimal power for baseliners seeking string with more stability. Its strong durability characteristics make this a popular choice for players who developed their games on clay courts.
Features:
Luxilon's first Big Banger string
Superb durability
Widely used by players who developed their games on clay courts
Poly-ether-ether blend
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ |
|
| Energy return % | 85 |
| Stiffness (Lb/In) | 213 |
| Διατομή | 1.30mm |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Στρογγυλό |
| Χρώμα | Καφέ |
| Spin | 4.8 |
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 85 |
| Stiffness (Lb/In) | 213 |
| Διατομή | 1.30 |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Στρογγυλό |
| Χρώμα | Καφέ |
| Spin | 4.8 |