Luxilon Alu Power 16L/1,25mm Silver 220m
New
-29 %
Luxilon Alu Power 16L/1,25mm Silver 220m
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WRZ990100
245.00€
346.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 245.00€
Το Luxilon Alu Power 16L/1,25mm Silver είναι η επιλογή των περισσότερων παικτών στο επαγγελματικό τέννις (ATP) και δεν είναι τυχαίο. Η εταιρία καινοτομεί με την τεχνολογία που συνδυ΄άζει πολυαιθέρα και ίνες αλουμινίου στη κατασκευή του πλέγματος και το αποτέλεσμα είναι η μοναδική αίσθηση αλλά και η δύναμη και ο έλεγχος που προσφέρει.
Η ιδιαίτερη σύνθεσή της προσφέρει ένα “καθαρό” και σταθερό feeling σε κάθε επαφή με τη μπάλα, επιτρέποντάς σου να στοχεύεις με ακρίβεια ακόμα και στα πιο απαιτητικά rallies. Παράλληλα, η εξαιρετική επαναφορά των χορδών ενισχύει το spin, δίνοντάς σου τη δυνατότητα να φορτίζεις τα χτυπήματά σου με περισσότερη περιστροφή και βάθος.
Γιατί να το επιλέξεις:
- Απόλυτος έλεγχος σε δυνατά χτυπήματα
- Διατηρεί για μεγάλο χρονικό διάστημα την τάση του.
- Ενισχυμένο spin για το σύγχρονο τέννις
- Σταθερή απόδοση και αξιοπιστία
- Premium αίσθηση που εμπιστεύονται οι περισσότεροι επαγγελματίες
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 85 |
| Stiffness (Lb/In) | 209 |
| Διατομή | 1.25mm |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 200m |
| Σχήμα | Στρογγυλό |
| Χρώμα | Ασημί |
| Spin | 5.8 |
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 85 |
| Stiffness (Lb/In) | 209 |
| Διατομή | 1.25 |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 220m |
| Σχήμα | Στρογγυλό |
| Χρώμα | Ασημί |
| Spin | 5.8 |