Tecnifibre TFight 300 Ρακέτα Τέννις
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14FI300X5
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Tecnifibre TFight 300 είναι η ρακέτα των "μαχητών" καθώς είναι σχεδιασμένη για παίκτες που επιδιώκουν δυναμικό παιχνίδι από τη βασική γραμμή, με ιδανική ισορροπία δύναμης και ελέγχου. Αναβαθμισμένη με τις πιο πρόσφατες τεχνολογίες της Tecnifibre, η TFight 300 προσφέρει κορυφαία απόκριση, σταθερότητα και αίσθηση. Σε σχέση με τη TFight 300S έχει το ίδιο στατικό βάρος αλλά είναι πιο δυνατή και έχει μεγαλύτερο εμβαδό κεφαλής (100 in²).
Συνιστάται σε παίκτες μεσαίου και προχωρημένου επιπέδου.
Οι 2 βασικές καινοτονίες της σειράς T-Fight είναι:
RS Section Tecnology: Η συγχώνευση τμημάτων τετράγωνου (Square) και στρογγυλού (Round) πλαισίου δημιουργούν ένα εργονομικό σκελετό 5 όψεων που προσφέρει τον απόλυτο συνδυασμό δύναμης και control. Η ιδεά είναι να συνδυάσει τη σταθερότητα και τον έλεγχο του τετράγωνου σχήματος και τη δύναμη που προσφέρει το ελλειπτικό σχήμα.
ISOFLEX Tecnology: Η τεχνολογία Isoflex αυξομειώνει την ακαμψία (stiffness) των χορδών γύρω από το πλαίσιο ανάλογα με το μήκος τους εξομαλύνοντας τη δυναμική τάση της επιφάνειας του πλέγματος. Η πιο μαλακή μηχανική στις χορδές μεγαλύτερου μήκους και η πιο σκληρή μηχανική στις χορδές μικρότερου μήκους προσφέρει τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι σας.
Σε συνεργασία με τη Lacoste, η Tecnifibre εισάγει μια νέα τεχνολογία που δίνει στην παραδοσιακή τους γραμμή TFight λίγο περισσότερη άνεση. Το Xtreme Touch Construction (XTC) είναι μια εξέλιξη του κλασικού 3Κ carbon που συνδυάζει την αντοχή των ινών γραφίτη με την ελαστικότητα των ινών αλουμινίου και πολυεστέρα. Αυτή η συγκεκριμένη δομή ύφανσης, της επιτρέπει να κατανέμει τις δονήσεις ομοιόμορφα προς όλες τις κατευθύνσεις. Επίσης, για να αυξήσει την άνεση έρχεται με το σύστημα Xtense BG grommet, το οποίο βοηθά τις χορδές να απορροφούν τους κραδασμούς σε κάθε χτύπημα.
Η ρακέτα έρχεται άπλεκτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 gr |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 32,99 cm / 4 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22,5mm / 22,5mm / 22,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 32,99 cm / 4 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22,5mm / 22,5mm / 22,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |