Tecnifibre TF40 16x19 290 γρ
-8 %
Tecnifibre TF40 16x19 290 γρ
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14TF449062
229.90€
249.90€
Χωρίς ΦΠΑ: 229.90€
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα ρακέτα τέννις Tecnifibre TF40 16x19 290 γρ είναι το νέο entry της σειράς TF. H Tecnifibre βάζει τον εντυπωσιακό έλεγχο και την αίσθηση της οικογένειας TF40 σε ένα πιο φιλικό προς το χρήστη πακέτο. Εκτός από το φιλικό προς το γύρισμα μοτίβο χορδών 16x19, αυτή η ρακέτα διαθέτει εμβαδό κεφαλής κεφαλή 98 in² με προσανατολισμό τον έλεγχο, δίνοντάς της εντυπωσιακή ακρίβεια. Το χαμηλότερο βάρος προσφέρει εύκολη επιτάχυνση σε χτυπήματα από τη βασική γραμμή και γρήγορο χειρισμό στο φιλέ, καθιστώντας τη ιδανική για τον μεσαίο παίκτη που θέλει να παίξει επιθετικό τένις.
Τεχνολογίες της σειράς Tecnifibre TF-40
- RS Section: Ένα καινοτόμο πενταγωνικό σχήμα πλαισίου που συνδυάζει τη σταθερότητα με την ελαστικότητα, προσφέροντας βέλτιστη ισορροπία ανάμεσα στον έλεγχο και την αίσθηση.
- Xtense BG : Ενισχυμένα γκρομέτ (grommets) που επιτρέπουν μεγαλύτερη ελαστικότητα στις χορδές, αυξάνοντας τη διάρκεια επαφής με την μπάλα για καλύτερο έλεγχο και spin.
- Foam Inside: Εσωτερική αφρώδης γέμιση στο πλαίσιο της ρακέτας, που βελτιώνει τη σταθερότητα και μειώνει τους κραδασμούς, προσφέροντας εξαιρετική αίσθηση.
- Dynacore XTC: Ειδική σύνθεση ινών άνθρακα που βελτιώνει την άνεση στο χτύπημα, προσφέροντας πιο ομοιόμορφη κατανομή της δύναμης και μειωμένες δονήσεις.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 290 gr |
| Βάρος αιώρησης | 312 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 33.2 cm / 3 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 290 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 312 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 33,2 cm / 3 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |