Tecnifibre TFight 315 S Ρακέτα Τέννις
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14FI315S5
Διαθέσιμες Επιλογές
H νέα Tecnifibre TFight 315 S έρχεται με πιο μαλακή αίσθηση για το 2025 και συνεχίζει να είναι από τα πιο φιλικά προς το χρήστη μοντέλα στη κατηγορία του βάρους της . Αν και είναι το πιο βαρύ μοντέλο (315γρ) της οικογένειας T-Fight, η ισορροπία της έχει μετατοπιστεί προς τη λαβή ( 31.98cm / 7 pts HL) καθιστώντας τη εκπληκτικά γρήγορη και ευέλικτη από όλα τα σημεία του γηπέδου. Είναι ιδανική για παίκτες προχωρημένου και αγωνιστικού επιπέδου.
Οι 2 βασικές καινοτονίες της σειράς T-Fight S είναι:
RS Section Tecnology: Η συγχώνευση τμημάτων τετράγωνου (Square) και στρογγυλού (Round) πλαισίου δημιουργούν ένα εργονομικό σκελετό 5 όψεων που προσφέρει τον απόλυτο συνδυασμό δύναμης και control. Η ιδεά είναι να συνδυάσει τη σταθερότητα και τον έλεγχο του τετράγωνου σχήματος και τη δύναμη που προσφέρει το ελλειπτικό σχήμα.
ISOFLEX Tecnology: Η τεχνολογία Isoflex αυξομειώνει την ακαμψία (stiffness) των χορδών γύρω από το πλαίσιο ανάλογα με το μήκος τους εξομαλύνοντας τη δυναμική τάση της επιφάνειας του πλέγματος. Η πιο μαλακή μηχανική στις χορδές μεγαλύτερου μήκους και η πιο σκληρή μηχανική στις χορδές μικρότερου μήκους προσφέρει τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι σας.
Σε συνεργασία με τη Lacoste, η Tecnifibre εισάγει μια νέα τεχνολογία που δίνει στην παραδοσιακή τους γραμμή TFight λίγο περισσότερη άνεση. Το Xtreme Touch Construction (XTC) είναι μια εξέλιξη του κλασικού 3Κ carbon που συνδυάζει την αντοχή των ινών γραφίτη με την ελαστικότητα των ινών αλουμινίου και πολυεστέρα. Αυτή η συγκεκριμένη δομή ύφανσης, της επιτρέπει να κατανέμει τις δονήσεις ομοιόμορφα προς όλες τις κατευθύνσεις. Επίσης, για να αυξήσει την άνεση έρχεται με το σύστημα Xtense BG grommet, το οποίο βοηθά τις χορδές να απορροφούν τους κραδασμούς σε κάθε χτύπημα.
Η ρακέτα έρχεται άπλεκτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 315 gr |
| Βάρος αιώρησης | 325 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22,5mm / 22,5mm / 22,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 315 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 325 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,98 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22,5mm / 22,5mm / 22,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |