Tecnifibre TFight 305 ISO
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14FI305I3
Διαθέσιμες Επιλογές
Η Tecnifibre καινοτομεί με τη νέα της ρακέτα, ειδικά σχεδιασμένη για τον Daniil Medvedev. H Tecnifibre TFight 305 ISO είναι ιδανική για έμπειρους παίκτες προχωρημένου ή αγωνιστικού επιπέδου που αναζητούν τον απόλυτο συνδυασμό δύναμης και control. Με εμβαδό κεφαλής 98 in² και string pattern 18x19 η νέα ρακέτα της Γαλλικής εταιρίας προσφέρει χειρουργική ακρίβεια στα χτυπήματά σας.
Οι 2 βασικές καινοτονίες της σειράς T-Fight ISO είναι:
RS Section Tecnology: Η συγχώνευση τμημάτων τετράγωνου (Square) και στρογγυλού (Round) πλαισίου δημιουργούν ένα εργονομικό σκελετό 5 όψεων που προσφέρει τον απόλυτο συνδυασμό δύναμης και control. Η ιδεά είναι να συνδυάσει τη σταθερότητα και τον έλεγχο του τετράγωνου σχήματος και τη δύναμη που προσφέρει το ελλειπτικό σχήμα.
ISOFLEX Tecnology: Η τεχνολογία Isoflex αυξομειώνει την ακαμψία (stiffness) των χορδών γύρω από το πλαίσιο ανάλογα με το μήκος τους εξομαλύνοντας τη δυναμική τάση της επιφάνειας του πλέγματος. Η πιο μαλακή μηχανική στις χορδές μεγαλύτερου μήκους και η πιο σκληρή μηχανική στις χορδές μικρότερου μήκους προσφέρει τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι σας.
Σε συνεργασία με τη Lacoste, η Tecnifibre εισάγει μια νέα τεχνολογία που δίνει στην παραδοσιακή τους γραμμή TFight λίγο περισσότερη άνεση. Το Xtreme Touch Construction (XTC) είναι μια εξέλιξη του κλασικού 3Κ carbon που συνδυάζει την αντοχή των ινών γραφίτη με την ελαστικότητα των ινών αλουμινίου και πολυεστέρα. Αυτή η συγκεκριμένη δομή ύφανσης, της επιτρέπει να κατανέμει τις δονήσεις ομοιόμορφα προς όλες τις κατευθύνσεις. Επίσης, για να αυξήσει την άνεση έρχεται με το σύστημα Xtense BG grommet, το οποίο βοηθά τις χορδές να απορροφούν τους κραδασμούς σε κάθε χτύπημα.
Η ρακέτα έρχεται άπλεκτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 gr |
| Βάρος αιώρησης | 338 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 32,5 cm / 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22,5mm / 22,5mm / 22,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 338 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 32,5 cm / 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22,5mm / 22,5mm / 22,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
