Wilson Clash 100UL V.3
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WR173011U
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Wilson Clash 100UL V.3 διατηρεί τα βασικά στοιχεία της σειράς Clash συνδυάζοντας την απόλυτη ελαστικότητα με την σταθερότητα στα χτυπήματα. Η πιο ελαφριά έκδοση της σειράς Clash είναι ιδανική για τους junior παίκτες αγωνιστικού επιπέδου που θέλουν να μεταβούν σε 27 inch ρακέτα, για αρχάριους αλλά και για club players που αναζητούν μία ρακέτα ευκίνητη, εύκολη στην αιώρηση και μαλακή αλλά και ταυτόχρονα δυνατή. Το πολύ χαμηλό stiffness του σκελετού την καθιστά ιδανική για παίκτες με τραυματισμούς στο χέρι.
Η σειρά Clash V3 πρωτοπορεί με την νέα τεχνολογία SI3D™. Το SI3D™ προσαρμόζει την κάμψη της ρακέτας σε τρία επίπεδα – οριζόντια, κάθετα και στρεπτικά εξασφαλίζοντας βελτιωμένη ισορροπία δύναμης, ελέγχου και σπιν.
Hit stabilizer: Νέα τεχνολογία που αυξάνει τη σταθερότητα του πλαισίου, βοηθώντας στη διατήρηση του ελέγχου ακόμα και σε εκτός κέντρου χτυπήματα.
Τεχνολογία FORTYFIVE°: Οι ίνες γραφίτη τοποθετούνται υπό γωνία 45° στο πλαίσιο της ρακέτας, επιτρέποντας στο πλαίσιο να λυγίζει φυσικά σε διαφορετικές κατευθύνσεις, αυξάνοντας την ευελιξία και την άνεση.
Τεχνολογία Click & Go: Εύκολη και γρήγορη αντικατάσταση των grommets της ρακέτας
Η ρακέτα έρχεται εργοστασιακά πλεγμένη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 265 gr |
| Βάρος αιώρησης | 300 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,99 cm / 1 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24,5mm / 24,5mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 57 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 265 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 300 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,99 cm / 1 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 24,5mm / 24,5mm / 24,5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 57 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
