Wilson RF 01 Future Ρακέτα Τέννις
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: WR166811
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
Η Wilson RF 01 Future είναι μια premium ρακέτα τένις που συνδυάζει κλασικό στυλ και σύγχρονες τεχνολογίες, σχεδιασμένη για παίκτες που θέλουν να ανεβάσουν το επίπεδό τους με έμφαση στον έλεγχο, την ευελιξία και την αίσθηση παιχνιδιού. Η RF 01 Future αποτελεί μέρος της συλλογής RF της Wilson, που έχει σχεδιαστεί με τη συμμετοχή του θρυλικού Roger Federer, προσφέροντας ευελιξία στην απόδοση και άμεση ανταπόκριση σε όλα τα χτυπήματα.
Η Wilson RF 01 Future απευθύνεται σε παίκτες μεσαίου έως προχωρημένου επιπέδου που θέλουν να βελτιώσουν τα groundstrokes, να αυξήσουν τον έλεγχο και να έχουν σταθερότητα σε κάθε φάση του παιχνιδιού, χωρίς να θυσιάσουν την ταχύτητα του χτυπήματος.
Η βασική νέα τεχνολογία της σειράς RF 01 είναι η τεχνολογία SABR που προσφέρει ευελιξία στην απόδοση, επιτρέποντας την ταχύτητα, το σπιν και τις αλλαγές κατεύθυνσης - χαρακτηριστικά που είναι κλειδιά στο στυλ παιχνιδιού του Federer.
Η τεχνολογία Glide Guard στα grommets της ρακέτας βελτιώνει την ευελιξία και μειώνει την αεροδυναμική αντίσταση, αυξάνοντας την ταχύτητα της κεφαλής της ρακέτας.
Η τεχνολογία Braid 45 με τις διπλά πλεγμένες ίνες γραφίτη σε γωνία 45 μοιρών προσφέρει κορυφαία σταθερότητα και αίσθηση κατά την επαφή με τη μπάλα.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 280 gr |
| Βάρος αιώρησης | 301 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,5 cm/ 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 εκ |
| Πλάτος | 23,2mm / 23mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Carbon +Carbon Braid |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 280 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 301 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 31,5 cm/ 6 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 23,2mm / 23mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Carbon +Carbon Braid |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |