Yonex Percept 100 Midnight Navy 2025
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 01PE100YX-472
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Yonex Percept 100 Midnight Navy χρώμα με σκούρο μπλε / μοβ φινίρισμα προσθέτει μοντέρνα και premium αισθητική. Είναι η πιο γρήγορη και ευκίνητη ρακέτα της σειράς Percept. Είναι ιδανική για παίκτες ενδιάμεσου και προχωρημένου επιπέδου. Με εμβαδό κεφαλής 100 in² συγχωρεί τα λάθη σε off center χτυπήματα σε σχέση με τα μοντέλα των 97 in², ενώ ο πιο παχύς σκελετός προσφέρει μεγαλύτερη σταθερότητα.
Ο κυρτός σχεδιασμός βοηθά στην αεροδυναμική και στην ευκολία αιώρησης ακόμα και σε off center χτυπήματα, ενώ η προσθήκη γραφίτη 2G-NAMD προσφέρει μεγαλύτερη ταχύτητα στη μπάλα χωρίς να θυσιάζει την άνεση.
Το πλέγμα απόσβεσης κραδασμών (VDM) στη λαβή φιλτράρει τους ανεπιθύμητους κραδασμούς ενώ το isometric σχήμα της κεφαλής αυξάνει το sweetspot της ρακέτας.
Τεχνολογίες:
Isometric: Ισομετρικά διαμορφωμένο πλαίσιο για βελτιστοποίηση του sweetspot και συνεπώς της "συγχωρητικότητας" και της δύναμης της ρακέτας.
Servo Filter: Φιλμ που τοποθετείται στον γραφίτη της ρακέτας για βελτίωση της ευελιξίας και της απορρόφησης κραδασμών για μεγαλύτερο έλεγχο και άνεση.
2G-Namd Flex Force: Τεχνολογία που τροποποιεί τη δομή του γραφίτη που χρησιμοποιείται στη ρακέτα για μεγαλύτερη ευελιξία και ταχύτερη επιστροφή για περισσότερο σπιν.
Stiff Racquet Face Design: Αυξημένη περιεκτικότητα σε γραφίτη στην κεφαλή της ρακέτας για μεγαλύτερη ακαμψία και βελτιωμένη σταθερότητα.
Η ρακέτα έρχεται άπλεκτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,02cm / 4 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 66 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kg |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 318 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,02cm / 4 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 66 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kg |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
