Yonex Percept 97 MIdnight Navy (310γρ) 2025
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 01PE97YX-472
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Yonex Percept 100 Midnight Navy χρώμα με σκούρο μπλε / μοβ φινίρισμα προσθέτει μοντέρνα και premium αισθητική. Είναι ιδανική για παίκτες ενδιάμεσου και προχωρημένου επιπέδου που αναζητούν έλεγχο και σταθερότητα. Το βάρος των 310 γρ, σε συνδυασμό με τη τεχνολογία Stiff Racquet Face Design με αυξημένη περιεκτικότητα σε γραφίτη στην κεφαλή της ρακέτας ενισχύει τη σταθερότητα, ενώ το εμβαδό κεφαλής στα 97 in² προσφέρει εκπληκτική ακρίβεια.
Το πλέγμα απόσβεσης κραδασμών (VDM) στη λαβή φιλτράρει τους ανεπιθύμητους κραδασμούς ενώ το isometric σχήμα της κεφαλής αυξάνει το sweetspot της ρακέτας.
Τεχνολογίες:
Isometric: Ισομετρικά διαμορφωμένο πλαίσιο για βελτιστοποίηση του sweetspot και συνεπώς της "συγχωρητικότητας" και της δύναμης της ρακέτας.
Servo Filter: Φιλμ που τοποθετείται στον γραφίτη της ρακέτας για βελτίωση της ευελιξίας και της απορρόφησης κραδασμών για μεγαλύτερο έλεγχο και άνεση.
2G-Namd Flex Force: Τεχνολογία που τροποποιεί τη δομή του γραφίτη που χρησιμοποιείται στη ρακέτα για μεγαλύτερη ευελιξία και ταχύτερη επιστροφή για περισσότερο σπιν.
Stiff Racquet Face Design: Αυξημένη περιεκτικότητα σε γραφίτη στην κεφαλή της ρακέτας για μεγαλύτερη ακαμψία και βελτιωμένη σταθερότητα.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 315 |
| Εμβαδό κεφαλής | 97 in² |
| Ισορροπία | 31,98cm / 7 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 60 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kg |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 315 |
| Εμβαδό κεφαλής | 97 in² |
| Ισορροπία | 31,98cm / 7 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 60 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kg |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
