Head Prestige MP 2023 (310γρ)
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 236123
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
H νέα Head Prestige MP είναι ιδανική για τους παίκτες που αναζητούν το επιθετικό στυ΄λ παιχνιδιού χωρίς να θυσιάσουν την ακρίβεια και τον έλεγχο, χάρη στο μεγαλύτερο μέγεθος κεφαλής και το μεγαλύτερο sweetspot της σειράς MP. Είναι πιο γρήγορη και ευέλικτη σε σχέση με την Prestige Pro.
Η νέα σειρά Prestige ενσωματώνει τη τεχνολογία Auxetic 2.0, στο σημείο της ένωσης του κεφαλιού με το λαιμό της ρακέτας. Κατά την επαφή με τη μπάλα το Auxetic 2 προσαρμόζει την εσωτερική του δομή και βελτιώνει την ανατροφοδότηση που θέλει ο κάθε παίκτης στα χτυπήματά του, προσφέροντας καλύτερη αίσθηση.
Η γοητεία ανανεώνεται επίσης με ένα μοντέρνο restyling, τα διαφανή carbon στοιχεία δίνουν στη ρακέτα μια μοναδική ταυτότητα, χάρη στην ιδιαίτερη κόκκινη λακαρισμένη λεπτομέρεια στο κεφάλι της ρακέτας.
Η ρακέτα έρχεται άπλεχτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 gr |
| Βάρος αιώρησης | 323 |
| Εμβαδό κεφαλής | 99 in² |
| Ισορροπία | 32 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 62 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης & Γραφένιο 360+ |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 323 |
| Εμβαδό κεφαλής | 99 in² |
| Ισορροπία | 32 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 62 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 18x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης & Γραφένιο 360+ |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
