Head Prestige MP L 2023
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 236133
- Αποστολή: 1-5 Ημέρες
Διαθέσιμες Επιλογές
H νέα Head Prestige MP L είναι το ελαφρύτερο μοντέλο της σειράς, προσφέροντας ευελιξία και ταχύτητα αλλά ταυτόχρονα και τον απόλυτο έλεγχο όπως όλα τα μοντέλα της οικογένειας Prestige. Είναι ιδανική για παίκτες ενδιάμεσου και προχωρημένου επιπέδου.
Η νέα σειρά Prestige ενσωματώνει τη τεχνολογία Auxetic 2.0, στο σημείο της ένωσης του κεφαλιού με το λαιμό της ρακέτας. Κατά την επαφή με τη μπάλα το Auxetic 2 προσαρμόζει την εσωτερική του δομή και βελτιώνει την ανατροφοδότηση που θέλει ο κάθε παίκτης στα χτυπήματά του, προσφέροντας καλύτερη αίσθηση.
Η γοητεία ανανεώνεται επίσης με ένα μοντέρνο restyling, τα διαφανή carbon στοιχεία δίνουν στη ρακέτα μια μοναδική ταυτότητα, χάρη στην ιδιαίτερη κόκκινη λακαρισμένη λεπτομέρεια στο κεφάλι της ρακέτας.
Η ρακέτα έρχεται άπλεκτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 gr |
| Βάρος αιώρησης | 309 |
| Εμβαδό κεφαλής | 99 in² |
| Ισορροπία | 32,49cm / 6 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης & Γραφένιο 360+ |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 309 |
| Εμβαδό κεφαλής | 99 in² |
| Ισορροπία | 32,49cm / 6 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 21-25 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Γραφίτης & Γραφένιο 360+ |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
