Solinco Outlast 17/1,20mm
-36 %
Solinco Outlast 17/1,20mm
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 1920507
9.00€
14.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 9.00€
A newly developed, high-performance and well-rounded co-poly string designed to give players maximum durability and all-court playability. Solinco Outlast utilizes an innovative high-powered co-polyester monofilament fiber designed and shaped to provide exceptional durability and playability that is unparalleled.
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ |
|
| Energy return % | 84 |
| Stiffness (Lb/In) | 183 |
| Διατομή | 1.20mm |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Στρογγυλό |
| Χρώμα | Κόκκινο |
| Spin | 5.5 |
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 84 |
| Stiffness (Lb/In) | 183 |
| Διατομή | 1.20 |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Στρογγυλό |
| Χρώμα | Κόκκινο |
| Spin | 5.5 |