Tecnifibre TF40 305 γρ 16Χ19
-8 %
Tecnifibre TF40 305 γρ 16Χ19
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 14TF440562
239.00€
259.90€
Χωρίς ΦΠΑ: 239.00€
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Tecnifibre TF-40 305 (16x19) δεύτερης γενιάς είναι μια ρακέτα σχεδιασμένη για προχωρημένους και επαγγελματίες παίκτες που αναζητούν έλεγχο, σταθερότητα και spin, ενώ διατηρεί εξαιρετική αίσθηση. Το βάρος των 305 γρ σε συνδυασμό με μια ισορροπία 32,5 cm θα σας προσφέρει αρκετή σταθερότητα σε όλα σας τα χτυπήματα και ταυτόχρονα σας επιτρέπει να επιταχύνετε την κεφαλή της ρακέτας για να απεριόριστο σπιν.
Τεχνολογίες της σειράς Tecnifibre TF-40
- RS Section – Ένα καινοτόμο πενταγωνικό σχήμα πλαισίου που συνδυάζει τη σταθερότητα με την ελαστικότητα, προσφέροντας βέλτιστη ισορροπία ανάμεσα στον έλεγχο και την αίσθηση.
- Xtense BG – Ενισχυμένα γκρομέτ (grommets) που επιτρέπουν μεγαλύτερη ελαστικότητα στις χορδές, αυξάνοντας τη διάρκεια επαφής με την μπάλα για καλύτερο έλεγχο και spin.
- Foam Inside – Εσωτερική αφρώδης γέμιση στο πλαίσιο της ρακέτας, που βελτιώνει τη σταθερότητα και μειώνει τους κραδασμούς, προσφέροντας εξαιρετική αίσθηση.
- Dynacore XTC – Ειδική σύνθεση ινών άνθρακα που βελτιώνει την άνεση στο χτύπημα, προσφέροντας πιο ομοιόμορφη κατανομή της δύναμης και μειωμένες δονήσεις.
Η ρακέτα έρχεται άπλεκτη.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 gr |
| Βάρος αιώρησης | 320 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 33,2 cm / 3 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 320 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 33,2 cm / 3 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Πλάτος | 22mm / 22mm / 22mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 64 |
| Τάση πλέγματος | 22-24 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | Dynacore XTC/Graphite |
| Κάλυμμα | Δεν περιλαμβάνεται |
