Yonex Poly Tour Spin 16L/1,25mm Blue
-22 %
Yonex Poly Tour Spin 16L/1,25mm Blue
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: NT125PSS-BL
10.90€
14.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 10.90€
Yonex Poly Tour Spin is constructed from pentagonal shaped monofilament polyester, so helps offer superior levels of spin potential by giving the ball extra bite. Poly Tour Spin is a great choice for players who have a big hitting game who are also requiring control and spin.
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 89 |
| Stiffness (Lb/In) | 214 |
| Διατομή | 1.25mm |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Πολυγωνικό |
| Χρώμα | Μπλέ |
| Spin | 6.3 |
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 89 |
| Stiffness (Lb/In) | 214 |
| Διατομή | 1.25 |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Πολυγωνικό |
| Χρώμα | Μπλέ |
| Spin | 6.3 |