Yonex VCore 95 2026 8th Generation
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 07VC95YX2026
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Yonex VCORE 95 8th Generation (2026) είναι πολύ περισσότερη από μια απλή ρακέτα. Είναι η συγκέντρωση τεχνολογίας και παιχνιδιού αιχμής, σχεδιασμένη για παίκτες που ζητούν απόλυτο έλεγχο, εκρηκτικό spin και κορυφαία αίσθηση σε κάθε χτύπημα, χωρίς να θυσιάζουν άνεση ή ταχύτητα.
Με την κεφαλή μεσαίου μεγέθους 95 in², προσφέρει εντυπωσιακή ακρίβεια σε έμπειρους παίκτες. Αν και δεν είναι τόσο βαριά όσο μια παραδοσιακή ρακέτα παικτών, η VCORE 95 δίνει μια εξαιρετικά στιβαρή αίσθηση για το γρήγορο swingweight της κάτω των 325.
Τεχνολογίες Yonex V-Core 95 2026:
H 8η γενιά της VCORE 95 ενσωματώνει τεχνολογικές βελτιώσεις με στόχο μέγιστο spin, καλύτερο κράτημα μπάλας και άνεση:
No Aerofins: Αεροδυναμικό πλαίσιο χωρίς «πτερύγια» και νέο σχήμα πλαισίου για ταχύτερα swing και καλύτερη ταχύτητα χτυπήματος.
Ένα ανασχεδιασμένο top-frame grommet system: επιτρέπει μεγαλύτερη ελευθερία στις χορδές για πιο γρήγορο snapback και δυνατό spin.
Isometric: Ισομετρικό πλαίσιο για βελτιστοποίηση του "ευχάριστου σημείου" και συνεπώς, της ανοχής και της δύναμης της ρακέτας.
2G-Namd Flex Force: Τεχνολογία που τροποποιεί τη δομή του γραφίτη στη ρακέτα για μεγαλύτερη ευελιξία και ταχύτερη επιστροφή με περισσότερο σπιν.
VDM (Vibration Dampening Mesh): απορροφά τους κραδασμούς και προσφέρει πιο άνετο, «μαλακό» χτύπημα χωρίς να χάνεται η αίσθηση και ο έλεγχος της μπάλας.
Aero Trench: Μείωση του μεγέθους της κεφαλής στο πάνω μέρος της ρακέτας για βελτίωση της διείσδυσης του αέρα και του σπιν.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 321 |
| Εμβαδό κεφαλής | 95 in² |
| Ισορροπία | 31.98cm / 7 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x20 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-Namd FlexForce/H.M. Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 310 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 321 |
| Εμβαδό κεφαλής | 95 in² |
| Ισορροπία | 31.98cm / 7 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 61 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x20 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-Namd FlexForce/H.M. Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |