Yonex VCore 100 2026 8th Generation
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 07VC100YX2026
Διαθέσιμες Επιλογές
Για την νεα Yonex VCore 100 2026 8th Generation η Ιαπωνική εταιρία επανασχεδιάζει τη γεωμετρία του σκελετού αλλά διατηρεί την ταχύτητα, το spin και την ευκολία στην αιώρηση της προηγούμενης γενιάς. Το λεπτότερο πάχος του σκελετού και η διευρημένη επιφάνεια του άνω τμήματος της κεφαλής προσφέρουν πιο σταθερή, ισχυρή και φιλική εμπειρία χτυπήματος. Είναι ιδανική για παίκτες ενδιάμεσου & προχωρημένου επιπέδου που αναζητούν μία φιλική στο χέρι ρακέτα με άφθονο σπιν και εύκολη στόχευση σε πλήρη αιώρηση.
Τεχνολογίες Yonex V-Core 100 2026:
H 8η γενιά της VCORE 100 ενσωματώνει τεχνολογικές βελτιώσεις με στόχο μέγιστο spin, καλύτερο κράτημα μπάλας και άνεση:
No Aerofins: Αεροδυναμικό πλαίσιο χωρίς «πτερύγια» και νέο σχήμα πλαισίου για ταχύτερα swing και καλύτερη ταχύτητα χτυπήματος.
Ένα ανασχεδιασμένο top-frame grommet system: επιτρέπει μεγαλύτερη ελευθερία στις χορδές για πιο γρήγορο snapback και δυνατό spin.
Isometric: Ισομετρικό πλαίσιο για βελτιστοποίηση του "ευχάριστου σημείου" και συνεπώς, της ανοχής και της δύναμης της ρακέτας.
2G-Namd Flex Force: Τεχνολογία που τροποποιεί τη δομή του γραφίτη στη ρακέτα για μεγαλύτερη ευελιξία και ταχύτερη επιστροφή με περισσότερο σπιν.
VDM (Vibration Dampening Mesh): απορροφά τους κραδασμούς και προσφέρει πιο άνετο, «μαλακό» χτύπημα χωρίς να χάνεται η αίσθηση και ο έλεγχος της μπάλας.
Aero Trench: Μείωση του μεγέθους της κεφαλής στο πάνω μέρος της ρακέτας για βελτίωση της διείσδυσης του αέρα και του σπιν.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 323 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 300 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 323 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33,02 cm / 7 points HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 65 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-NAMD SPEED/HM Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |