Yonex VCore 100L 2026 8th Generation
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 07VC100LYX2026
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νεά ρακέτα τέννις Yonex VCore 100L 2026 είναι η πιο ελαφριά έκδοση της οικογένειας VCore (280gr) και είναι ιδανική για αρχάριους και ενδιάμεσου επιπέδου πάικτες που αναζητούν άφθονο σπιν και σταθερότητα στο παιχνίδι τους. Διαθέτει νέα χρωματική παραλλαγή σε κόκκινο χρώμα και έχει σχεδιαστεί για να προσφέρει τέλεια ισορροπία μεταξύ κομψότητας και απόδοσης. Η 8η γενιά έχει ανασχεδιασμένο, πιο αεροδυναμικό πλαίσιο που μειώνει την αντίσταση του αέρα και επιτρέπει ταχύτερη επιτάχυνση της ρακέτας για μεγαλύτερη ταχύτητα αιώρησης και spin.
Τεχνολογίες Yonex V-Core 100L 2026:
H 8η γενιά της VCORE 100L ενσωματώνει τεχνολογικές βελτιώσης με στόχο μέγιστο spin, καλύτερο κράτημα μπάλας και άνεση:
✔ No Aerofins: Αεροδυναμικό πλαίσιο χωρίς «πτερύγια» και νέο σχήμα πλαισίου για ταχύτερα swing και καλύτερη ταχύτητα χτυπήματος.
✔ Top-frame grommet system: επιτρέπει μεγαλύτερη ελευθερία στις χορδές για πιο γρήγορο snapback και δυνατό spin.
✔ Isometric: Ισομετρικό πλαίσιο για βελτιστοποίηση του "ευχάριστου σημείου" και συνεπώς, της ανοχής και της δύναμης της ρακέτας.
✔ 2G-Namd Flex Force: Τεχνολογία που τροποποιεί τη δομή του γραφίτη στη ρακέτα για μεγαλύτερη ευελιξία και ταχύτερη επιστροφή με περισσότερο σπιν.
✔ VDM (Vibration Dampening Mesh): απορροφά τους κραδασμούς και προσφέρει πιο άνετο, «μαλακό» χτύπημα χωρίς να χάνεται η αίσθηση και ο έλεγχος της μπάλας.
✔ Aero Trench: Μείωση του μεγέθους της κεφαλής στο πάνω μέρος της ρακέτας για βελτίωση της διείσδυσης του αέρα και του σπιν.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 280 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 313 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33.99cm / 1 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 66 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-Namd FlexForce/H.M. Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 280 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 313 |
| Εμβαδό κεφαλής | 100 in² |
| Ισορροπία | 33.99cm / 1 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 66 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-Namd FlexForce/H.M. Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |