Yonex VCore 98 2026 8th Generation
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 07VC98YX2026
Διαθέσιμες Επιλογές
Η νέα Yonex VCore 98 2026 8th Generation είναι η πιο πρόσφατη έκδοση της κορυφαίας σειράς VCORE και προσφέρει τον απόλυτο συνδυασμό spin, ταχύτητας και ελέγχου. Με προηγμένες τεχνολογίες γραφίτη και αεροδυναμικό σχεδιασμό, απευθύνεται σε παίκτες που θέλουν να ανεβάσουν επίπεδο και να κυριαρχήσουν στο παιχνίδι από τη βασική γραμμή.
Ποιές είναι όμως οι βασικότερες προσθήκες σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο?
1. Νέος “SPIN ACCESS GRANTED” Σχεδιασμός
Η 8η γενιά εισάγει μια εντελώς νέα φιλοσοφία σχεδιασμού για περισσότερη περιστροφή (spin) με τέσσερις βασικούς πυλώνες:
✔ Μεγαλύτερο Sweet Spot : περισσότερη έκταση στο ευχάριστο σημείο της ρακέτας και περισσότερο spin.
✔ Ισχυρότερο Snapback των χορδών : πιο ελεύθερη κίνηση χάρη στα νέα grommets, προσφέροντας μεγαλύτερη περιστροφή της μπάλας (spin)
✔ Γρηγορότερη ταχύτητα swing : το νέο αεροδυναμικό σχήμα μειώνει την αντίσταση στον αέρα.
✔ Βελτιωμένη σταθερότητα: νέος συνδυασμός carbon τεχνολογιών για πιο σταθερό και δυνατό χτύπημα.
2. Αίσθηση & Σταθερότητα
Ένας συνδυασμός τεχνολογιών (Servo Filter, 2G-NAMD FlexForce, VDM) έχει βελτιστοποιηθεί για καλύτερο ball hold, δύναμη και σταθερότητα.
Τεχνολογίες Yonex V-Core 98 2026:
H 8η γενιά της VCORE 98 ενσωματώνει τεχνολογικές βελτιώσεις με στόχο μέγιστο spin, καλύτερο κράτημα μπάλας και άνεση:
No Aerofins: Αεροδυναμικό πλαίσιο χωρίς «πτερύγια» και νέο σχήμα πλαισίου για ταχύτερα swing και καλύτερη ταχύτητα χτυπήματος.
Ένα ανασχεδιασμένο top-frame grommet system: επιτρέπει μεγαλύτερη ελευθερία στις χορδές για πιο γρήγορο snapback και δυνατό spin.
Isometric: Ισομετρικό πλαίσιο για βελτιστοποίηση του "ευχάριστου σημείου" και συνεπώς, της ανοχής και της δύναμης της ρακέτας.
2G-Namd Flex Force: Τεχνολογία που τροποποιεί τη δομή του γραφίτη στη ρακέτα για μεγαλύτερη ευελιξία και ταχύτερη επιστροφή με περισσότερο σπιν.
VDM (Vibration Dampening Mesh): απορροφά τους κραδασμούς και προσφέρει πιο άνετο, «μαλακό» χτύπημα χωρίς να χάνεται η αίσθηση και ο έλεγχος της μπάλας.
Aero Trench: Μείωση του μεγέθους της κεφαλής στο πάνω μέρος της ρακέτας για βελτίωση της διείσδυσης του αέρα και του σπιν.
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 321 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 32.49cm / 6 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 63 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-Namd FlexForce/H.M. Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |
| Χαρακτηριστικά Ρακέτας | |
| Βάρος | 305 γρ |
| Βάρος αιώρησης | 321 |
| Εμβαδό κεφαλής | 98 in² |
| Ισορροπία | 32.49cm / 6 pts HL |
| Μήκος σκελετού | 27 in |
| Σκληρότητα σκελετού | 63 |
| Τάση πλέγματος | 20-27 Kgs |
| Τύπος πλέξης | 16x19 |
| Υλικό κατασκευής | 2G-Namd FlexForce/H.M. Graphite |
| Κάλυμμα | Περιλαμβάνεται |