Solinco Hyper-G Soft 16L/1,25mm
-20 %
Solinco Hyper-G Soft 16L/1,25mm
- Διαθεσιμότητα: Άμεσα διαθέσιμο
- Model: 1920199
11.90€
14.90€
Χωρίς ΦΠΑ: 11.90€
Introducing Hyper-G Soft, this string not only delivers surgical control, easy spin and outstanding durability, it also packs above average comfort for a poly-based monofilament. In addition to being a great option for the polyester veteran who wants a more tendon friendly ride, Hyper-G Soft is a great transitional polyester for the player who wants to enjoy the control and spin the benefits of polyester without the harsh feel.
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ |
|
| Energy return % | 88 |
| Stiffness (Lb/In) | 172 |
| Διατομή | 1.25mm |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Πολύγωνο |
| Χρώμα | Πράσινο |
| Spin | 5.2 |
| Χαρακτηριστικά Πλέγματος | |
| Energy return % | 88 |
| Stiffness (Lb/In) | 172 |
| Διατομή | 1.25 |
| Κατασκευή | Πολυεστερικό |
| Μήκος | 12m |
| Σχήμα | Πολυγωνικό |
| Χρώμα | Πράσινο |
| Spin | 5.2 |